×

I Wilanowski Fotomaraton

Pierwszy Wilanowski Fotomaraton za nami…

Dziękujemy za to, że byliście, za Wasze zaangażowanie, dobre słowa, śmiech, radość, emocje… za niesamowite wsparcie, którego sobie wzajemnie udzielaliście. To był dzień pełen wrażeń, uwierzcie – dla nas także. To był naprawdę świetny dzień. Dziękujemy!

Historia fotomaratonów zaczyna się w latach ’80 w Danii, obecnie to już ponad 80 imprez na świecie, w różnych wersjach czasowych (np. 12 zadań w 24 godziny).

Wilanowski Fotomaraton trwał 4 godziny. Uczestnicy otrzymali 4 zadania (dwa w punkcie startowym na Radosnej, a dwa w punkcie kontrolnym na Kolegiackiej).

Zdjęcia mogły być wykonane w dowolnym czasie, ale między 10 a 14 – warto sprawdzić ustawienia czasu w swoim aparacie przed startem.

W trakcie fotomaratonu można było skasować zdjęcie, którego nie chce się poddawać ocenie i zastąpić je nowym, pod warunkiem, że sekwencja zdjęć będzie nadal zgodna z sekwencją tematów – czyli 1 zdjęcie na karcie to pierwszy temat, 2 to drugi, 3 to trzeci, 4 to ostatni temat… oraz, że liczba zdjęć przekazanych nie będzie większa ani mniejsza niż 4.

Zdjęcia zgrane na mecie zostały opatrzone numerem startowym uczestnika bez danych osobowych, a następnie zakodowane numerem trzycyfrowym… już 5 listopada uroczyste ogłoszenie wyników.