×

Nocne Urzecze w Fotografii

„Urzecze w fotografii” to projekt, w którym tajemnicza historia tego zapomnianego regionu jest punktem wyjścia do poszukiwań, zachętą do aktywnego spędzania czasu na Mazowszu i rozwijania swojej pasji fotograficznej…

…i jest naprawdę idealnym pretekstem do wyjścia z domu w sobotni listopadowy wieczór 🙂

Dziękujemy wszystkim Uczestnikom konkursu Nocne Urzecze w Fotografii!
Konkurs oparty był na formule fotomaratonu. Uczestnicy mieli za zadanie zobrazować 4 zdjęciami 4 hasła dotyczące Urzecza i Mazowsza, mieli na to 4 godziny.

Hasła do zdjęć, to kolejno: Światła Mazowsza, Nocne Urzecze, Pałac czy Zamek, Haft Wilanowski.

Tym razem formuła była uproszczona, ze względu na warunki – nie było punktów kontrolnych, a my czekaliśmy na Was w Centrum Kultury Wilanów z gorącą herbatą i możliwością zgrania zdjęć przed czasem. Ku naszemu zaskoczeniu jednak, pierwsze osoby zaczęły przychodzić dopiero po 3 godzinach!

Jak widać na zdjęciach etap selekcji zdjęć i zgrywania, to była też okazja do rozmów i wymiany doświadczeń. Ogromnie się cieszymy, że udało nam się wyrwać Was z domu i spotkać na żywo 🙂

Kolejna okazja do spotkania to będzie 10 grudnia, kiedy ogłosimy wyniki konkursu i zaprosimy Was na wernisaż wystawy Urzecze w fotografii.

Partnerem Nocnego Urzecza było Muzeum Pałacu Króla Jana III w WilanowieI, które umożliwiło bezpłatny wstęp na teren Królewskiego Ogrodu Światła.

Tegoroczna edycja Urzecza w fotografii to trzy plenery fotograficzne oraz konkursy fotograficzne, a całość zakończona będzie wystawą zdjęć Uczestników Projektu.

Partnerami projektu są Samorząd Województwa Mazowieckiego Mazowsze serce Polski, Dzielnica Wilanów, Centrum Kultury Wilanów, Fundacja Rozwoju Kultury Trzeci Brzeg