×

Nowe zajęcia fotograficzne

Od marca ruszamy z naszą drugą grupą zajęciowa – „Kółkiem fotograficznym” 

Wiek: 13+
Termin: piątki 18.30-20.30
Miejsce: sala plastyczna, CKW filia Alto
Limit miejsc: 20 osób 
Koszt udziału: 200 zł miesięcznie (niezależnie od liczby spotkań, w których się uczestniczy).

Zapisy: https://www.strefazajec.pl/course/view/id/44322

Plan zajęć.

Opis zajęć:

Zapraszamy na kurs podstaw fotografii, gdzie łączymy wiedzę teoretyczną z ćwiczeniami praktycznymi. Cykl zajęć zakończymy wystawą w Centrum Kultury Wilanów.

Zajęcia mają charakter warsztatowy, należy mieć własny aparat oraz telefon z aplikacją do edycji zdjęć (Lightroom lub Snapseed).

Na zajęciach pracujemy w kameralnym gronie – 20 uczestników i dwóch prowadzących. Każde zajęcia kończymy pracą domową.

Zaczynamy od podstaw – od budowy aparatu fotograficznego i ustawienia odpowiednich parametrów. Pojęcia takie jak trójkąt ekspozycji, przysłona, ogniskowa, histogram czy głębia ostrości przestaną brzmieć tajemniczo. Nauczymy się jak edytować zdjęcia w aplikacjach na telefon. Przeplatamy spotkania warsztatowe i plenery fotograficzne, wspólnie omawiamy zdjęcia. 

Poza zajęciami komunikujemy się i podpowiadamy sobie nawzajem w grupie facebookowej. Pomagamy, doradzamy, podejmujemy wyzwania fotograficzne. 

Na zajęciach spotykamy się w każdy piątek od 18.30 do 20.30 w CKW Alto przy Al. Rzeczypospolitej 14 

Zajęcia prowadzą: Arkadiusz Obszyński i Amina Księżopolska, fotografowie prowadzący, Klub Fotograficzny przy Centrum Kultury Wilanów, Fundację Rozwoju Kultury Trzeci Brzeg oraz szereg komercyjnych projektów fotograficznych i filmowych. Współpracują z lokalnym magazynem Teraz Wilanów, Centrum Kultury Wilanów i Urzędem Dzielnicy Wilanów.