×

Spotkanie z Adamem Wajrakiem

W niedzielę, 20 listopada, naszym gościem był Adam Wajrak, człowiek o niesamowitej wrażliwości i uważności, nie tylko na przyrodę, ale i na cały otaczający nas świat. Widać to zarówno na jego zdjęciach, jak i słychać w jego opowieściach, więc i oglądać, i słuchać moglibyśmy bez końca… Ogromnie dziękujemy za to spotkanie, za czas, za cierpliwość w odpowiadaniu na pytania, za wszystkie wskazówki, rady i opowieści. Rozmawialiśmy o Puszczy, o wilkach, i o technicznych aspektach fotografii, ale i o etycznych. Było pięknie pod wieloma względami. Bardzo dziękujemy za to spotkanie.

Każde takie spotkanie, z każdym z naszych gości, zostawia w nas pewien ślad. Możemy spojrzeć na świat ich oczami, zobaczyć coś z innej perspektywy. Możemy to przyjąć i włączyć do naszego życia, możemy też odłożyć na bok, ale możliwość taka zmienia perspektywę widzenia. Nasi goście zostawiają cząstkę siebie i swojego świata, pozwalając nam czerpać i budować z tych elementów.

Dlatego dziękujemy, że na to spotkanie przybyli także nasi poprzedni goście – Adam Rogala oraz dr Łukasz Maurycy Stanaszek. Dziękujemy za Wasze głosy w dyskusji, za dzielenie się swoim spojrzeniem, doświadczeniami i wrażliwością.

Dziękujemy Robertowi Woźniakowi i Centrum Kultury Wilanów za możliwość takich rozmów, nie tylko o fotografii, ale i o nas, ludziach.

Do zobaczenia – i pamiętajcie, teraz zaczyna się najpiękniejszy czas w Puszczy.