Proste czarne kwiaty – jakże piękny hipnotyzujący ponadczasowy motyw… To właśnie on jest przedmiotem projektu Fundacji Nitkomaniacy.pl – „Haft czarną nitką z Urzecza”.

Uczestniczki projektu przez kilka tygodni wyszywały motyw na swoich ubraniach.

A my? My wpadliśmy na jeden dzień do WCK Filia Radość i zrobiliśmy to, co potrafimy robić najlepiej – czyli zdjęcia. Zależało nam na tym, aby pokazać nie tylko sam haft i wyszyte ubrania, ale także, aby pokazać autorki, ich niesamowitą pasję i artystyczne podejście.

3 grudnia mieliśmy przyjemność wziąć udział w finałowym pokazie mody Haft czarną nitką z Urzecza. Kolekcja odzieży. WERNISAŻ i POKAZ KOLEKCJI Pokazowi zaś towarzyszyła wystawa naszych zdjęć – w wersji online możecie zobaczyć ją na stronie: https://nitkomaniacy.org/haft-czarna-nitka-galeria

Byliśmy zaskoczeni i wzruszeni entuzjastycznym przyjęciem na wernisażu, tyloma dobrymi słowami. To piękne uczucie, kiedy Twoja praca jest doceniona i kiedy czujesz, że jest naprawdę ważną częścią projektu. Fotografia może być tylko dokumentem, ale może też stać się czymś więcej.

Dziękujemy dziewczyny, współpraca z Wami to była ogromna przyjemność. Joanna Michalska i Nitkomaniacy.pl, dziękujemy za zaproszenie do kolejnego projektu.

Samo „hafciarstwo z nadwiślańskiego Urzecza” – czyli czynność zdobienia strojów z użyciem haftu wilanowskiego – zostało wpisane pod koniec 2020 r. na krajową listę niematerialnego dziedzictwa kulturowego.

Fotografowie: Amina Księżopolska, Arkadiusz Obszyński

Asystentki: Alice Rekish, Małgorzata Piechota

MUA: Klaudia Nowak

Projekt i pomysł sesji: Nitkomaniacy.pl

Miejsce: WCK Filia Radość