×

Zajęcia w Klubie

Za nami pierwsze wrześniowe spotkania. Działamy teraz trochę z myślą o osobach początkujących, które dołączyły do Klubu oraz tych bardziej doświadczonych. Były i zajęcia z podstaw fotografii i podstaw obróbki w Lightroomie, ale i bardziej zaawansowane.

Chociażby temat ostatniego piątkowego spotkania… dlatego cieszyliśmy się, że przyszło tak wiele osób, i była to naprawdę dobra i inspirująca wymiana myśli i doświadczeń.

Dlaczego temat był trudny? Bo rozmawialiśmy o kolorach… Trudny ze względu na dużą dawkę fizyki, trudny w praktyce, gdyż temat odwzorowania kolorów na zdjęciu to bolączka wielu fotografów. Dyskutowaliśmy o tym, jak kolory postrzegamy na żywo, jak je rejestruje sprzęt, jak je przetwarzamy w postprodukcji, jak je widzi odbiorca zdjęcia na swoim urządzeniu czy wydruku… to był też trudny temat ze względu na zderzenie z rzeczywistością – ograniczeniami sprzętowymi czy budżetowymi. W co warto inwestować, a co nie jest wydatkiem koniecznym i jak go można obejść… a to i tak zaledwie wierzchołek tej kolorowej góry lodowej. Do zobaczenia!