Na ostatnim spotkaniu Klubu Fotograficznego w Centrum Kultury Wilanów gościliśmy niesamowicie zdolną fotografkę młodego pokolenia, Karolinę Nowaczyk, która od dziecka związana jest z teatrem.

Absolwentka Akademii Sztuki w Szczecinie na Wydziale Malarstwa i Nowych Mediów, gdzie obroniła dwa dyplomy: z malarstwa oraz fotografii. Ukończyła również Szkołę Artystyczną w Szczecinie TOP-ART, uzyskując dyplom zawodowej animatorki kultury. W trakcie studiów zrobiła rzeźbę, która została doceniona i zaprezentowana podczas wystawy „Szczecińskie Awangardy” w Muzeum Narodowym w Szczecinie, zyskując również pochlebne słowa recenzentów. Finalistka VI edycji Konkursu Fotografii Teatralnej, w kategorii „teatralne zdjęcie sezonu”. Ma na swoim koncie cztery indywidualne wystawy fotograficzne, m.in. w Centrum Współpracy Międzynarodowej w Grodnie, Teatrze Polskim w Szczecinie oraz na Festiwalu Pekao Szczecin Open. Jedna z wystaw, pt. „Poniedzielski jakiego nie znacie” towarzyszyła premierowemu pokazowi programu Andrzeja Poniedzielskiego „Due-Ty, Due-ja” w Teatrze Polskim w Szczecinie.

To było niesamowicie inspirujące, wciągające i magiczne spotkanie. Karolina pięknie opowiadała o wszystkim, co ważne w pracy fotografa, o procesie twórczym, o świetle, o relacjach z osobami fotografowanymi… Dziękujemy i do zobaczenia!

Zdjęcia Karoliny możecie zobaczyć tutaj:

Karolina Nowaczyk Fotografia

fot. A.Księżopolska