×

Pierwszy fotospacer za nami

Gdzie jest Gucin…? Tym pytaniem chcemy Was zachęcić do pójścia na spacer…

Bo choć weekend zapewnił nam przegląd jesiennych atrakcji pogodowych – mgły, słońce, ulewy. To Fotospacer Urzecze w Fotografii – Melancholijny Wilanów utwierdził nas w przekonaniu, że nie ma złej pogody na zdjęcia, to tylko kwestia ubrania.

Cieszymy się, że mogliśmy opowiedzieć i pokazać Wam kilka ciekawych fotograficznie miejsc związanych z Urzeczem. No i zachęcić do dalszych samodzielnych wędrówek nad Jeziorko Powsinkowskie, Wilanowskie, Wilanówkę, czy do Morysina… a skoro o Morysinie mowa…

W Morysinie byliśmy nie raz, Natolin odwiedziliśmy z Klubem w zeszłym roku, a czy wiecie gdzie był trzeci pałacyk? Gucin? Wszystkie trzy swoje nazwy zawdzięczają imionom wnuków Stanisława Kostki Potockiego – Maurycemu, Natalii i Augustowi.

No właśnie – Gucin, a raczej już tylko miejsce w którym się znajdował, znajdziecie na Skarpie Ursynowskiej, w pobliżu ulicy Arbuzowej, niedaleko bagna.

Jeśli wybierzecie się tam – prześlijcie nam swoje zdjęcia, z chęcią zamieścimy je na stronie a autorkę lub autora nagrodzimy upominkiem. Na zdjęcia wykonane w ciągu najbliższych tygodni czekamy do 12 listopada.

Dziękujemy wszystkim, którzy wspólnie z nami poszli szukać jesiennych kadrów. Często parafrazowaliśmy słowa, które dr Łukasz Maurycy Stanaszek przywołuje w kontekście Urzecza „tu żyć było trudno, ale się opłacało” – bo to nie były łatwe warunki do zdjęć, ale naprawdę warto było.

Śledzcie naszą stronę, bo patrzymy na prognozy pogody i lada moment wrzucimy Wam propozycję na kolejną sobotę.

Partnerem wydarzenia Urzecze w Fotografii są Samorząd Województwa Mazowieckiego Mazowsze serce Polski, Centrum Kultury Wilanów, Dzielnica Wilanów, Fundacja Rozwoju Kultury Trzeci Brzeg

Zdjęcia: Amina Księżopolska/Arkadiusz Obszyński