Za nami trzeci plener w ramach III edycji projektu Urzecze w Fotografii.

Tym razem wybraliśmy się z grupą w okolice Czerska, a naszym przewodnikiem był Patryk Zduńczyk, autor projektu Kuchnia Urzecza.

Ten plener, to była esencja Urzecza – były wierzby, jabłonie, miejsce, gdzie została wydobyta słynna szkuta, piękne krajobrazy, dużo błota, śnieg jak na zamówienie a do tego wraz z żoną Magdą przygotowali dla nas dania prosto z Urzecza – zupę zarzucajkę i bułeczki buraczniaki.

Na koniec spacer nad Wisłę… 

Bardzo nam się spodobało to miejsce – zrobimy tam niedługo wypad na wschód słońca, a trasę chcemy powtórzyć, jak będą kwitły jabłonie. 

Dziękujemy za udział w tegorocznych plenerach Urzecza w fotografii – historia Urzecza jest dla nas kanwą do snucia opowieści fotograficznych, a wspólny plener to możliwość wymiany doświadczeń, inspiracji i poznania innych pasjonatów fotografii.

Cieszymy się, że mogliśmy Wam przybliżyć tę historię i pokazać kilka nowych, ciekawych miejsc, do których mamy nadzieję będziecie wracać.

Na koniec tegorocznej edycji czeka nas jeszcze Nocne Urzecze w Fotografii – fotograficzna gra plenerowa a potem wernisaż wystawy Urzecze w fotografii.


Partnerem wydarzenia jest Samorząd Województwa Mazowieckiego Mazowsze serce Polski, Centrum Kultury Wilanów, Dzielnica Wilanów, Fundacja Rozwoju Kultury Trzeci Brzeg

Zdjęcia: A.Księżopolska /A. Obszyński