×

Trasa Wilanowskiego Fotomaratonu

„Maraton” w nazwie zobowiązuje, co prawda liczymy zdjęcia, a nie kilometry, ale pewne elementy wykorzystamy.

Start, punkt kontrolny i metą są tak ustawione, żebyście mieli okazję na ciekawy spacer po Dzielnica Wilanów. W waszych pakietach startowych znajdziecie mapki. Czego się spodziewać na trasie?

Zaczynamy na Zawadach, części Wilanowa usytuowanej nad Wisłą. Wzdłuż Wału Zawadowskiego przebiega linia kolejowa prowadząca do Elektrociepłowni Siekierki. To na Zawadach wiele swoich działań prowadzą Kobiety Wilanowa – Partnerki Fotomaratonu.

Z placu Vogla spacerem można przejść trytwą… tak, trytwą. Jeśli nazwa ta nic Wam nie mówi, to koniecznie poczytajcie o Urzeczu na stronie Klub Fotograficzny Centrum Kultury Wilanów, link znajdziecie w komentarzu.

Tak idąc… (możecie też jechać – rowerem, autobusem, samochodem…) miniemy rzeczkę Wilanówkę, po prawej stronie ukaże się Rezerwat Przyrody Morysin – jedno z najdzikszych i najpiękniejszych miejsc w Wilanowie, a nieco dalej po lewej stronie – Jeziorko Powsinkowskie.

Skręcając z ulicy Vogla w prawo dojdziemy do Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie – które jest Partnerem Fotomaratonu. Pałac otoczony jest przepięknym Parkiem, do którego Uczestnicy Wilanowskiego Fotomaratonu, w dniu imprezy mają bezpłatny wstęp (hasło do wejścia otrzymacie w pakietach startowych).

Jeśli przejdziemy na drugą stronę ulicy Przyczółkowej to trafimy do Royal Wilanów – także Partnera Fotomaratonu – tu możecie złapać zarówno dobre kadry, jak i chwilę oddechu – napić się kawy, zjeść coś i ruszyć dalej… przejść przez najmłodszą część Wilanowa – Miasteczko Wilanów lub wrócić przez ulicę Przyczółkową, bo…

…pamiętajcie, że między 17.30 a 18.30 czekamy na Was w punkcie kontrolnym w Centrum Kultury Wilanów przy ulicy Kolegiackiej 3. CKW jest także jednym z Partnerów Wilanowskiego Fotomaratonu. Dostaniecie tu trzy kolejne hasła.

Po sąsiedzku znajduje się zespół obiektów sportowych Centrum Sportu Wilanów – to także Partner naszego Fotomaratonu.

Stary Wilanów i Niski Wilanów to bardzo ciekawe okolice, ale też po prostu zwyczajnie piękne – szczególnie teraz, gdy kwitną bzy i kasztanowce.

Stąd możecie przejść dalej do Wilanowa Wysokiego. To także ciekawe wyzwanie fotograficzne – wielkie bloki i usytuowane przy nich małe ogródki. I nagle trafić możecie na przykład na trzepak i pozwisać chwilę głową w dół, zajrzeć do biblioteczki plenerowej albo na budowę tramwaju… tylko nie czekajcie na budowę metra (w 2050r.), bo…

…o 21.00 kończymy a z myślą o tych, którzy szybciej wykonają zadania – od 20.00 będziemy czekać w CKW przy ul. Radosnej 11, to tu będziemy zgrywać 6 ostatnich zdjęć z Waszych kart.

Tyle do zobaczenia, można więc zaplanować wcześniej trasę… ale pamiętajcie, że zdjęcia muszą być zrobione między 15.00 a 21.00 21 maja 2023r.